Sugatsune Stainless Steel Hasp-65
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Depth | 0.96 in (24.5 mm) |
| Finish | Polished |
| Height | 0.94 in (24 mm) |
| Includes | Includes Strike Plate |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 2.5 x 15.5 mm Stainless Steel Self tapping screw |
| Notes | Installation Type: Screw on - Flathead |
| Product Weight | .09 lbs per piece |
| Type | Locking Eye |
| Width | 2.56 in (65 mm) |