Sugatsune Bar Handle Int
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 11.81 in (300 mm) |
| Certification | RoHS 3 |
| Diameter | 0.59 in (15 mm) |
| Finish | Satin |
| Length | Overall Length: 12.4 in (315 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Use appropriate DKIT mounting hardware |
| Product Weight | .1 lbs per piece |
| Projection | 2.17 in (55 mm) |
| Type | Round | Back-to-Back Option |