8ft Beam Kit for FOGA Fabric Flex Framing System | Works With Most Frame Profiles
| Brand | Foga |
|---|---|
| Finish | Clear Anodized |
| Height | .787" (20mm) |
| Length | 8' |
| Material | Aluminum Channel |
| Notes | Kit Includes: (1) Lengths FS90-CL, (1) FS600QFL Coupling & (1) FS600QFR Coupling |
| Product Weight | 4 lbs per kit |
| Type | Exhibit System |
| Width | .787 (20mm) |