1-1/2 Inch Curling Ring | 304 Stainless Steel | Polished 4 In Height Support Ring
Hover over image to zoom in
| Brand | Outwater |
|---|---|
| Diameter | 1-3/4" Overall Diameter, 1-1/2" Bottom Diameter |
| Finish | Polished |
| Height | 4" |
| Hole Info | 1-1/2" |
| Indoor Outdoor Use | Indoor Use Only |
| Length | 4" |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Notes | Open Bottom |
| Outside Dimension | 1-1/2" |
| Product Weight | .23 lbs per piece |
| Type | Curling Iron Ring |
| Width | 1-3/4" Top Width,1-1/2" Bottom Width |