Sugatsune Ss Handle
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 10 in (254 mm) |
| Certification | RoHS 3 |
| Diameter | 6 x 10 mm |
| Finish | Mirror Satin Combination |
| Length | Overall Length: 10.24 in (260 mm) |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel M4 X 25 Machine screw |
| Product Weight | .28 lbs per piece |
| Projection | 1.3 in (33 mm) |
| Type | Bar Oval |