11 3/8in CC (288mm) | Handle Pull | 11 3/4in OL | 304 Grade Stainless Steel
Hover over image to zoom in
| Brand | Lifetime Hardware |
|---|---|
| Center To Center | 11-3/8" (288mm) |
| Diameter | 10mm |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Length | 11-3/4" (298mm) |
| Material | Solid 304 Grade Stainless Steel |
| Mounting Hardware | (2) #8-32 x 1 Stainless Steel Screws Included |
| Product Weight | .44 lbs per piece |
| Projection | 1-3/8" |
| Type | Modern Series Collection |