Sugatsune Quick Release Panel Latch | LC-PK32-L-GR Series
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Finish | Grey |
| Height | 0.79 in (20 mm) |
| Length | 0.85 in (21.5 mm) |
| Material | Polypropylene |
| Product Weight | .01 lbs per piece |
| Thickness | Door Min Thickness: 0.05 in (1.2 mm) | Door Max Thickness: 0.06 in (1.6 mm) |
| Type | Single-hole, snap-in installation |
| Width | 1.26 in (32 mm) |