Sugatsune Quick Release Panel Latch | LC-PK32-K Series
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Finish | Nickel |
| Height | 1.67 in (42.5 mm) |
| Length | 0.26 in (6.7 mm) |
| Material | Zinc Alloy |
| Product Weight | .02 lbs per piece |
| Type | Single-hole, snap-in installation |
| Width | 0.57 in (14.5 mm) |