Sugatsune Door Stopper
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Finish | Satin |
| Height | 1.77 in (45 mm) |
| Length | Length of Item when closed: 1.77 in (45 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 8 X 50 mm Stainless Steel Screw |
| Product Weight | .71 lbs per piece |
| Type | Floor-Mount Type |
| Width | 1.77 in (45 mm) |