Sugatsune Flush Pull
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | REACH 209 10/30/20 | RoHS 2 |
| Depth | 2.19 in (55.5 mm) |
| Finish | Satin |
| Height | 4.49 in (114 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | M5 X 0.8 Steel Copper Plated Nut |
| Notes | Compliant with SEMI S8-0600 guideline |
| Product Weight | .86 lbs per piece |
| Type | Recessed Pull |
| Width | 5.98 in (152 mm) |