Sugatsune Hn 150 Sh, Flush Pull
Hover over image to zoom in
| Adhesive Information | Affix with glue or tack |
|---|---|
| Brand | Sugatsune |
| Certification | NSF Compliant | RoHS 2 |
| Depth | 0.5 in (12.8 mm) |
| Finish | Satin |
| Height | 1.38 in (35 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 1.5 X 10 mm Stainless Steel Nail |
| Product Weight | .06 lbs per piece |
| Thickness | Min Panel Thickness: 0.47 in (12 mm) |
| Type | Recessed Pull |
| Width | 5.91 in (150 mm) |