Freestanding Base Plate for FOGA Fabric Flex Framing System | 17-3/4" x 3-3/4" | Steel | Grey Powder Coated Finish
| Brand | Foga |
|---|---|
| Finish | Grey |
| Length | 19-11/16" (500mm) |
| Material | Steel |
| Mounting Hardware | Mounting Hardware Included |
| Notes | For Signage Under 8 Feet High, Use Every 3 Feet |
| Product Weight | 5 lbs per piece |
| Thickness | 3/16" (5mm) |
| Type | Exhibit System |
| Width | 4-3/4" (121mm) |
| Works With | Foga Fabric Frames |