Sugatsune Stainless Steel Door Chrome | CS-1000 Series
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Depth | 0.73 in (18.5 mm) |
| Finish | Satin |
| Height | 3.98 in (101 mm) |
| Includes | Includes Strike Plate |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 4 X 25 Stainless Steel Screw |
| Product Weight | .25 lbs per piece |
| Type | Surface Mount |
| Width | 0.89 in (22.5 mm) |