Sugatsune Handle
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 5.04 in (128 mm) |
| Diameter | 16 mm |
| Finish | Anodized, Matte Silver |
| Length | Overall Length: 5.55 in (141 mm) |
| Material | Aluminum Alloy, Zinc Alloy |
| Mounting Hardware | Steel M4 X 25 Machine screw |
| Product Weight | .31 lbs per piece |
| Projection | 1.57 in (40 mm) |
| Type | Bar Rectangle |