Sugatsune Ss Handle
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 6.77 in (172 mm) |
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Diameter | 16 mm |
| Finish | Mirror Satin Combination |
| Length | Overall Length: 7.17 in (182 mm) |
| Material | 303 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel M5 X 30 Machine screw |
| Product Weight | .52 lbs per piece |
| Projection | 1.57 in (40 mm) |
| Type | Bar Oval |