1/4-20 x 1in Long Stem | 1-1/8in Dia Clear K-Resin Base | Windsor Plastic Base Leveler
Hover over image to zoom in
| Brand | Outwater |
|---|---|
| Color | Clear |
| Diameter | Base Diameter: 1-1/8" |
| Dynamic Load Rating | 130 LBS |
| Height | Base Height: 0.3937" |
| Length | 1-1/2" Stem Length |
| Material | Kresin Base |
| Product Weight | 2 lbs per 100 pcs |
| Style | With Plain Base |
| Thread Information | 1" |
| Threading | 1/4-20 |
| Type | Clear K-Resin Base |