Sugatsune S/S & Rubber Handle
Hover over image to zoom in
Shown in Mirror
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 5.51 in (140 mm) |
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Diameter | 14.5 mm |
| Finish | Satin |
| Length | Overall Length: 6.3 in (160 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel 3.1 X 16 Screw |
| Notes | Lightweight |
| Product Weight | .15 lbs per piece |
| Projection | 1.48 in (37.5 mm) |