Sanctuary Knob Polished Nickel
| Diameter | 2-5/8" (69mm) |
|---|---|
| Finish | Polished Nickel |
| Material | Zinc Alloy |
| Mounting Hardware | (1) M4 x 1" Solid Screw and (1) M4 x 1-3/4" Break Away Screw Included |
| Product Weight | .15 lbs per piece |
| Projection | 1-1/8" |
| Size | 11/16" x 2-5/8" Rectangular |
| Type | Sanctuary Collection |