Sugatsune Counterplate | TF-40C-ST Series
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 | REACH 235 EN23-2024 - 240205 |
| Depth | 1.18 in (30 mm) |
| Finish | Satin |
| Height | 1.18 in (30 mm) |
| Material | SCS14 |
| Mounting Hardware | 5 mm or #10 Self tapping screw |
| Product Weight | .1 lbs per piece |
| Required Accessories | For use with: STF-CV150 |
| Width | 1.57 in (40 mm) |