Sugatsune 316 S/S Wire Pull
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 4 in (101.6 mm) |
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Depth | 4.31 in (109.6 mm) |
| Diameter | 0.31 in (8 mm) |
| Finish | Stain |
| Height | 1.34 in (34 mm) |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | #8-32 X 1 Stainless Steel Machine screw |
| Product Weight | .19 lbs per piece |
| Type | Round | Wire Pull |
| Width | 0.31 in (8 mm) |