Sugatsune 1-25/32" High Stainless Steel Polished Finish Hook
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Depth | 1.54 in (39 mm) |
| Dynamic Load Rating | 44.09 lbs (20 kg) |
| Finish | Mirror |
| Height | 1.77 in (45 mm) |
| Material | 303 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 4 X 20 mm Stainless Steel Self tapping screw |
| Product Weight | .11 lbs per piece |
| Width | 1.57 in (40 mm) |