Sugatsune Stainless Steel Bracket | SU-30/S Series
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 2 |
| Dynamic Load Rating | 13.23 lbs (6 kg) |
| Finish | Satin |
| Height | 1.18 in (30 mm) |
| Hole Info | Mounting Holes: 4 |
| Length | 1.18 in (30 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 3.1 X 20 Stainless Steel Screw |
| Product Weight | .02 lbs per piece |
| Width | 0.47 in (12 mm) |