Satin Chrome Finish | Under Table Mount Standoff | 5/8in Dia x 1-11/32in
Hover over image to zoom in
| Brand | Outwater |
|---|---|
| Diameter | .63" (16mm) |
| Finish | Satin Chrome |
| Length | 1.417" (36mm) Overall Length |
| Material | Aluminum |
| Mounting Hardware | Mounting Hardware Included |
| Product Weight | .52 lb per piece |
| Projection | .669" (17mm) |
| Threading | M8 Threaded Cap |
| Type | Standoff |