Sugatsune S/S Hatch Pull
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Depth | Depth of Item when open: 0.5 in (12.7 mm) |
| Finish | Satin |
| Height | 3.54 in (90 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 3.5 X 22 mm Stainless Steel Self tapping screw |
| Product Weight | .15 lbs per piece |
| Type | Hatch |
| Width | 0.87 in (22 mm) |