Square Furniture Leg
Hover over image to zoom in
| Dynamic Load Rating | Can be load bearing when mounted properly. |
|---|---|
| Finish | Stained Espresso |
| Height | 5" |
| Includes | Felt Floor Glide |
| Indoor Outdoor Use | Indoor Use |
| Material | Solid Hardwood |
| Mounting Hardware | Mounting Opttions: pre-attached 5/16 x 1-1/8" threaded stem |
| Product Weight | 1.15 lbs ea |
| Species | Solid Hardwood |