Sugatsune Shelf Support | SPN-15 Series
Hover over image to zoom in
Shown with Cover
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Depth | 0.54 in (13.8 mm) |
| Dynamic Load Rating | 44.09 lbs (20 kg) |
| Finish | Plain |
| Length | 0.76 in (19.3 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Required Accessories | For use with: SPN-15 Cap |
| Width | 0.39 in (10 mm) |