Sugatsune Step On Door Holder
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Finish | Brown, Ivory |
| Height | 8.35 in (212 mm) |
| Length | Length of Item when closed: 1.57 in (40 mm) | Length of Item when open: 0.04 in (1 mm) |
| Material | Plastic |
| Mounting Hardware | 3.5 x 16 mm Steel Self-tapping Screw |
| Product Weight | .47 lbs per piece |
| Type | Wall Mount |
| Width | 1.34 in (34 mm) |