Sugatsune Chrome Plated Hinge | SMH-40/CR Series
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Finish | Chrome |
| Height | 0.33 in (8.5 mm) |
| Length | Length of Item when open: 2.76 in (70 mm) |
| Material | Brass |
| Mounting Hardware | 3.8 X 16 mm Steel Self tapping screw |
| Product Weight | 0.14 lbs per piece |
| Width | 1.57 in (40 mm) |