Clear Cylindrical 3M Bumpon | 0.14in Height | 0.50in Width
Hover over image to zoom in
| Adhesive Information | High Tack Pressure Sensitive Adhesive |
|---|---|
| Brand | 3M |
| Color | Clear |
| Height | 0.14" |
| Material | Polyurethane Polymer |
| Product Weight | .2 lbs per 100 pcs |
| Style | Non-Skid, Non-Marring, Crack Resistant |
| Type | Bumpon Protective Products |
| Width | 0.50" |
| Works With | Glass Tables, Cabinet Doors, Lids and Drawers |