Sugatsune Flush Pull
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Depth | 6.46 in (164 mm) |
| Finish | Satin Nickel (SN), Black |
| Height | 0.87 in (22 mm) |
| Material | Zinc Alloy, Plastic |
| Mounting Hardware | M4 x 25 mm Steel Machine screw |
| Notes | Can be used both for Wood and Sheet metal |
| Product Weight | .36 lbs per piece |
| Type | Recessed Pull |
| Width | 2.13 in (54 mm) |