Sugatsune Draw Latch | SCC25 Series
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Depth | 0.24 in (6.2 mm) |
| Finish | Polished |
| Height | 0.53 in (13.5 mm) |
| Includes | Includes Strike Plate |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 3mm or #4 countersunk screw |
| Product Weight | .01 lbs per piece |
| Width | 1.38 in (35 mm) |