Sugatsune | 304 Stainless Steel | Oval Wire Face Ventilation Cover | SAD-150
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Depth | 5.91 in (150 mm) |
| Diameter | Bore Diameter: 144 x 34 mm |
| Finish | Satin |
| Height | 0.24 in (6.2 mm) |
| Length | 1.57 in (40 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mesh Size | 0.4 mm mesh wire diameter |
| Mounting Hardware | 1.2 x 10 mm Stainless Steel Round head nail |
| Product Weight | .04 lbs per piece |
| Required Accessories | Secure in place with adhesive or tacks (not supplied) |