2in Dia x 4ft Long | Unfinished Solid Maple | Ballerina Bar Kit | Polished Brass Finish
Hover over image to zoom in
| Assembly Required | Yes |
|---|---|
| Brand | Outwater |
| Depth | 7-7/8" Bracket Depth |
| Diameter | 2" Dia |
| Finish | Unfinished Solid Maple Rail With Polished Brass Components |
| Includes | (1) 4 ft Doweled Wood Rail, (2) Wall Mount Brackets, (2) Ball Ends |
| Length | 4 foot |
| Material | Doweled wood rail with solid brass accessories |
| Mounting Hardware | All Mounting Hardware Included |
| Product Weight | 6.5 lbs per kit |