Sugatsune 5-29/32" Long Stainless Steel Left Lid Stay | S-93L Series
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Depth | Depth of Item when open: 6.5 in (165 mm) |
| Dynamic Load Rating | 66.14 lbs (30 kg) |
| Finish | Polished |
| Height | 0.91 in (23 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Polished 4 mm screw |
| Product Weight | .17 lbs per piece |
| Type | Hold Open Catch |
| Width | 2.05 in (52 mm) |