Sugatsune S/S Recess Pull
Hover over image to zoom in
| Adhesive Information | Affix with glue or tack |
|---|---|
| Brand | Sugatsune |
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Depth | 0.39 in (10 mm) |
| Finish | Satin |
| Height | 2.36 in (60 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Product Weight | .03 lbs per piece |
| Thickness | Min Panel Thickness: 0.39 in (10 mm) |
| Type | Recessed Pull |
| Width | 2.36 in (60 mm) |