Sugatsune Stainless Steel Glide | RP-25M6 Series
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 2 |
| Degree | Base Swivel (deg): 30 |
| Dynamic Load Rating | 132.28 lbs (60 kg) |
| Finish | Clear Zinc Chromate |
| Height | 1.22 in (31 mm) |
| Material | Steel |
| Mounting Hardware | Steel m6 X 1.0 Threaded bolt |
| Product Weight | .02 lbs per piece |
| Width | 0.98 in (25 mm) |