1/2in W x 1-3/4in Long | Clear Locking Shelf Rest with 1/4in Pin | For 1/2in Shelf Thickness | R25-604-500-CL Series
Hover over image to zoom in
| Brand | Outwater |
|---|---|
| Color | Clear |
| Diameter | 1/4" Fluted Pin Diameter |
| Length | 5/16" Pin Length,Overall Length 1-3/4” |
| Material | Polycarbonate |
| Notes | 7/32” Shelf Clearance |
| Product Weight | 2.1 lbs per 100 pcs |
| Width | 1/2" |