18 7/8in CC (480mm) | Hollow Rail Pull | 22in OL | 304 Grade Stainless Steel
Hover over image to zoom in
| Brand | Lifetime Hardware |
|---|---|
| Center To Center | 18-7/8" (480mm) |
| Diameter | 1/2" |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Length | 22-1/16" |
| Material | Hollow 304 Grade Stainless Steel |
| Mounting Hardware | (2) #8-32 x 1" Stainless Steel Screws Included |
| Product Weight | .24 lbs per piece |
| Projection | 13/16" |
| Type | Bar Pull Series |