Appliance Pull | 3/4in Dia | 12in CC | 16in OL | Hollow 304 Grade Stainless Steel
Hover over image to zoom in
| Brand | Lifetime Hardware |
|---|---|
| Center To Center | 12" (305mm) |
| Diameter | 1/2" |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Length | 16" |
| Material | Hollow 304 Grade Stainless Steel |
| Mounting Hardware | (2) #M4 x 1" Stainless Steel Screws Included |
| Product Weight | .53 lbs per piece |
| Projection | 2-1/8" |
| Type | Bar Pull Series |