160mm Cc (6.30") Aluminum Pull Overall 172mm (6.78") | PULL-948160-ALU Series
Hover over image to zoom in
| Brand | Lifetime Hardware |
|---|---|
| Center To Center | 160mm (6.3") |
| Finish | Brushed Nickel |
| Length | Overall Length: 172mm (6.78") |
| Material | Solid Aluminum |
| Mounting Hardware | M4 x 1" Screws #8-32 x 1" length Screw Included |
| Notes | For additional screws see part number SCR-8321THZ |
| Product Weight | .18 lbs per piece |
| Projection | 30mm (1.19") |
| Type | Modern Series Collection |