3 3/4in CC (96mm) | Rail Pull | 5 3/8in OL | 304 Grade Stainless Steel
Hover over image to zoom in
| Brand | Lifetime Hardware |
|---|---|
| Center To Center | 3-3/4" (96mm) |
| Diameter | 1/2" |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Length | 5-3/8" |
| Material | Solid 304 Grade Stainless Steel |
| Mounting Hardware | (2) #8-32 x 1" Stainless Steel Screws Included |
| Product Weight | .35 lbs per piece |
| Projection | 13/16" |
| Type | Bar Pull Series |