3 3/4in CC (96mm) | Bow Pull | 4 1/2in OL | 304 Grade Stainless Steel
Hover over image to zoom in
| Brand | Lifetime Hardware |
|---|---|
| Center To Center | 3-3/4" (9mm) |
| Diameter | 10mm |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Length | 4-1/2" (115mm) |
| Material | Solid 304 Grade Stainless Steel |
| Mounting Hardware | (2) #8-32 x 1 Stainless Steel Screws Included |
| Product Weight | .18 lbs per piece |
| Projection | 1-3/8" |
| Type | Modern Series Collection |