Sugatsune Pt 148, Recessed Handle
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 132 mm lengthwise x 60 mm width |
| Certification | RoHS 3 |
| Depth | 0.79 in (20 mm) |
| Dynamic Load Rating | 110.23 lbs (50 kg) |
| Finish | Gray |
| Height | 3.54 in (90 mm) |
| Material | Zinc Alloy |
| Mounting Hardware | Steel Chromate 4 mm or #8 self tapping screw |
| Notes | Back Mount on sheet metal |
| Product Weight | 1.4 lbs per piece |
| Type | Spring loaded trunk handle |
| Width | 5.83 in (148 mm) |