Flexlam PVC Ceiling Tile | 2ft x 2ft | Lay In | Baltimore Pattern | African Cherry Finish
Hover over image to zoom in
| Brand | FlexLam |
|---|---|
| Certification | Fire Retardant |
| Finish | African Cherry |
| Indoor Outdoor Use | Indoor Use Only |
| Length | 2' |
| Material | PVC/FILM; High Impact And Abrasion Resistant, Waterproof, Easy To Clean |
| Notes | Lightweight And Easy To Install, Compatable with 15/16" Grid Systems |
| Product Weight | 1 lbs per piece |
| Thickness | .030" |
| Type | Baltimore Design: Lay In Ceiling Tile |
| Width | 2' |