15/16in H x 15/16in W x 1-7/8in Long | Brown ABS | Plastic Super Strong Magnetic Catch
| Brand | Outwater |
|---|---|
| Color | Brown |
| Height | 15/16" |
| Length | 1-7/8" |
| Material | ABS and Magnet |
| Notes | Uses Screw SCR-6625FHZ #6 x 5/8” Flat Head Zinc, Sold Separately |
| Product Weight | .09 lbs per piece |
| Width | 15/16" |