Sugatsune Stainless Steel Glide | MKRS-70M14 Series
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Degree | Base Swivel (deg): 10 |
| Dynamic Load Rating | 220.46 lbs (100 kg) |
| Finish | Satin |
| Height | 2.03 in (51.5 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel M14 x 2.0 Threaded bolt |
| Product Weight | .44 lbs per piece |
| Width | 2.76 in (70 mm) |