Sugatsune Stainless Steel Glide | MKRS-32N3 Series
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant |
| Degree | Base Swivel (deg): 10 |
| Dynamic Load Rating | 88.18 lbs (40 kg) |
| Finish | Satin |
| Height | 1.42 in (36 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel W3/8 - 16 Threaded bolt |
| Product Weight | .11 lbs per piece |
| Width | 1.26 in (32 mm) |