Sugatsune Stainless Steel Strike Plate
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 2 |
| Depth | 0.08 in (2 mm) |
| Finish | Plain |
| Height | 0.59 in (15 mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 3.5mm Self Tapping - Flathead |
| Product Weight | .03 lbs per piece |
| Required Accessories | Special plate for MC-JM magnetic catches |
| Width | 1.93 in (49 mm) |