Sugatsune Stainless Steel Piano Hinge | LSD-30-450 Series
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 2 |
| Depth | 0.14 in (3.5 mm) |
| Finish | Satin |
| Height | 1.18 in (30 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 2.5 mm or #3 screw |
| Product Weight | 0.27 lbs per piece |
| Required Accessories | Designed for installation with wood screws (not included) |
| Width | 17.72 in (450 mm) |