Plug In LED Power Supply | 60 Watts 24V with DC5.5 UL
Hover over image to zoom in
| Brand | OPI |
|---|---|
| Certification | ETL |
| Dimmable | No |
| Height | .78 Inches |
| Input/Output Cables | 39" Input Cable 39" Output Cable |
| Length | 11.8 Inches |
| Maximum Amps | 2.5A |
| Mounting Hardware | Mounting Opttions: Screw |
| Total Wattage | 60 Watts |
| Type of Connection | DC5.5 |
| Voltage | 24V |
| Warranty | 2 Years |
| Width | 1.25 Inches |
| Wire Gauge | 18AWG |